Fiat Magazin

Fiat Magazin


BURSA YEREL OTOMOTİV FUARI'NDA FİAT RÜZGARLARI ESTİ
Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından bu sene 6 farklı ilde yapılacak olan yerel otomobil fuarlarından üçüncüsü 8-12 Mayıs tarihleri arasında Bursa Uluslararası Tekstil ve Ticaret Merkezi’nde (BUTTİM) gerçekleştirildi. Otomotiv devlerini bir araya getiren fuarda sektörün lider markalarından olan Fiat da otomobil tutkunlarıyla buluştu. Adana ve Antalya fuarları sonrasında, Bursa’da da 490 metrekarelik stant ile tam 13 farklı modeli sergileyen Fiat, davetlilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Birbirinden güzel 13 modelin arasında en çok dikkat çekenler ise 124 Spider ve Egea oldu. Fiat’ın son teknoloji otomobillerini tek tek inceleyen konuklar araçlar hakkında detaylı bilgi alma şansını yakaladı. Ekim ayına kadar ara verilen yerel fuarlara sırası ile Diyarbakır, Samsun ve Konya ile devam edilecek.


FIAT’TAN GENÇLERE VE MOTOR SPORLARINA BÜYÜK DESTEK!
Fiat, motor sporlarını geniş kitlelerle buluşturmak ve gençlere motor sporları sevgisini aşılamak hedefiyle, otomobil sporlarına önemli desteklerde bulunmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz yıldan bu yana devam eden Egea Seni Piste Çağırıyor ve TOSFED Yıldızını Arıyor projelerini sürdürerek birçok genç sporcu ve motor sporları meraklısına dokunan Fiat, Intercity İstanbul Park’ta düzenlenen lansmanla birlikte, 2018 sezonunda Türkiye Ralli Şampiyonası’nda yarışacağı Fiat Egea Hatchback ralli otomobilini ve takım pilotlarını da tanıttı. Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç ve Fiat Motor Sporları Takım Direktörü Koray Kafkas’ın ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte ayrıca, Fiat Motor Sporları tarafından yetenekli genç pilot adayları ve ralli tutkunları için 7-8 Temmuz tarihleri arasında organize edilecek olan Fiat Egea Gençler Kupası da ilk kez duyuruldu. Türkiye Ralli Şampiyonası ve Türkiye Pist Şampiyonası kapsamında gerçekleşecek olan Egea Gençler Kupası ile 18-28 yaş arası gençler zorlu parkurlarda ralli heyecanını profesyonel bir şekilde yaşayabilme imkanına sahip olacak.